Narzędzia BAHCO

BAHCO Wiertła

Wiertła

Dobór wierteł

Materiał w którym chcesz wiercić oraz rodzaj otworu określa rodzaj wiertła, który powinieneś użyć. Kilka wskazówek na temat doboru wierteł.Wiertła piórkowe
Przeznaczone do szybkiego wiercenia w drewnie jak i w płytach drewnopochodnych. Konstrukcja wierteł powoduje, że piórka wiertła tną drewno najpierw swoją zewnętrzną częścią. Do wiercenia głębokich otworów należy użyć wiertła przedłużonego lub zwykłego w komplecie z przedłużką. Powierzchnie boczne, powierzchnie tnące piórek oraz końcówki wierteł piórkowych są precyzyjnie szlifowane. Aby uniknąć strzępienia się drewna, przed przewierceniem otworu na wylot należy odwrócić element i dokończyć wiercenie z przeciwnej strony. Wiertła piórkowe można ostrzyć drobnym pilnikiem np. Bahco 142. Wiertłami piórkowymi można wiercić używając wiertarek ręcznych jak i z napędem elektrycznym.

Świdry
Są używane do wiercenia precyzyjnych otworów w kłodach i deskach. Mają końcówkę, która działa na zasadzie samogwintującej się śruby i wciąga świder w drewno. Wiercąc świdrem nie trzeba przykładać siły wciskającej świder, wystarczy obracać świdrem. Spiralna część usuwa wióry. Świdry można ostrzyć drobnym pilnikiem np. Bahco 142. Świdrami można wiercić używając wiertarek ręcznych jak i z napędem elektrycznym.
Materiał w którym chcesz wiercić oraz rodzaj otworu określa rodzaj wiertła, który powinieneś użyć. Kilka wskazówek na temat doboru wierteł.


Wiertła kręte
Są używane do wiercenia niezbyt głębokich, precyzyjnych otworów średnicy 3 – 20 mm. Wiertła kręte są przeznaczone do wiercenia w litym drewnie, płytach wiórowych i sklejce. Ostry wierzchołek ułatwia rozpoczęcie wiercenia a spiralna część usuwa wióry.

Wiertła nastawne
Otwierają nowe możliwości. Za pomocą jednego narzędzia można wiercić otwory o średnicy 15 – 45 lub 22 – 76 mm. Są używane w podobnych sytuacjach co wiertła kręte, ale nie powinny być używane do elementów cieńszych niż 9 mm ani do twardego drewna. Przed rozpoczęciem wiercenia należy upewnić się że część nastawna jest mocno dokręcona. Ustawiając wiertło zrób zarys otworu, zmierz średnicę i dopiero zacznij wiercić w elemencie docelowym. Wiertła nastawne można ostrzyć drobnym pilnikiem np. Bahco 142. Można nimi wiercić używając wiertarek ręcznych jak i z napędem elektrycznym. Przy wierceniu dużych otworów zaleca się
zmniejszenie prędkości obrotowej i zwiększenie siły docisku.

    Formularz kontaktowy