Narzędzia BAHCO

BAHCO Frezy obrotowe

Frezy obrotowe

Frezy obrotowe Bahco są używane do usuwania zadziorów, obróbki spawów, obróbki powierzchni w trudnodostępnych miejscach. Są produkowane w dwu wersjach: ze stali szybkotnącej i z węglikiem. Wybór rodzaju pilnika zależy od aplikacji.

Frezy obrotowe z węglikiem są przeznaczone do pracy z wysokiej klasy urządzeniami pracującymi z prędkościami powyżej 15 000 obr / min. Mogą być stosowane do obróbki większości materiałów o twardości do 67 HRC (Rockwell C). Część robocza pilnika jest wykonana z węglika o twardości w przybliżeniu 1500 HV (Vickers). Dzięki długiej tradycji produkcji węglików oraz współpracy wielu specjalistów, produkujemy różne węgliki dla frezów obrotowych o różnej wielkości, aby niezależnie od wielkości pilnika miały one optymalne właściwości.

Głowice robocze większych frezów obrotowych z węglikiem są przylutowane do uchwytu ze stali hartowanej do twardości 46 HRC. Powstałe dzięki unikalnej metodzie połączenie jest tak mocne, że firma gwarantuje bezpłatną wymianę narzędzia w przypadku odlutowania głowicy podczas normalnej pracy. Mniejsze pilniki są wykonane w całości z węglika.
Frezy ze stali szybkotnącej (HSS) generalnie są przeznaczone do obróbki miękkich materiałów takich jak niehartowana stal, brąz, mosiądz itp.

Frezy obrotowe, ze względu na nacięcie, można podzielić na cztery główne grupy: dokładne, średnie, zgrubne i bardzo zgrubne (do której to grupy należą pilniki do aluminium). Podstawowa zasada jest taka, że do materiałów twardych oraz gdy zależy nam na dobrej powierzchni, należy stosować nacięcie drobne. Wyjątkiem jest stal nierdzewna, która wymaga grubego nacięcia. Do materiałów miękkich, oraz gdy zależy nam na wydajnym usuwaniu dużej ilości materiału, należy stosować nacięcie grube.

Należy pamiętać, że mały frez obrotowy będzie miał drobniejsze nacięcie niż należący do tej samej grupy (np. M – nacięcie średnie) frez duży. Dlatego w tabelach podajemy nie tylko grupę do której należy frez ale także liczbę zębów.

    Formularz kontaktowy