Narzędzia BAHCO

BAHCO Narzędzia nieiskrzące

Narzędzia nieiskrzące

Narzędzia nieiskrzące, antymagnetyczne

W wielu procesach technologicznych używane są niebezpieczne, łatwopalne i wybuchowe materiały. W takich wypadkach względy bezpieczeństwa zabraniają używania tradycyjnych narzędzi stalowych, które mogą iskrzyć.
W odpowiedzi na takie zapotrzebowanie powstały narzędzia, których podstawową cechą jest to że nie iskrzą. Poza tym są antymagnetyczne.

Narzędzia nieiskrzące powinny być zbudowane z materiału o jak najniższej twardości w stosunku do twardości materiału obrabianego. Z drugiej strony im bardziej miękkie narzędzia tym ich trwałość jest niższa (szczególnie przy operacjach typu np. cięcie).

Belzer produkuje narzędzia nieiskrzące ze specjalnych stopów. Narzędzia te spełniają wymogi dotyczące mechanicznych i fizycznych własności narzędzi nieiskrzących, regulowane przez międzynarodowe normy. Do produkcji narzędzi nieiskrzących, inni producenci najczęściej używają stopów brązu. Twardość stopu miedzi i berylu używanego do produkcji naszych narzędzi wynosi około 1150 N/mm2 = 340 Brinell = 36 HRC i jest wyższa niż twardość stopów brązu, dlatego nasze narzędzia są bardziej trwałe i dzięki temu bardziej ekonomiczne.

Klucze
Wkrętaki
Szczypce
Młotki
Pilniki
Skrobaki
Przecinaki, przebijaki, wybijaki i
inne specjalne narzędzia

    Formularz kontaktowy